Zabezpečenie objektov alarmom
Momentálne štatistické údaje polície vykazujú cez 100 krádeží vlámaním denne.

Vďaka tomu sa stávajú Elektronické zabezpečovacie systémy (alarmy) bežným štandardom novostavieb, ale aj už existujúcich objektov. Alarmy sú jednou z možností ochrany Vášho majetku. Hlavnou funkciou alarmu je upozorniť majiteľa, prípadne SBS, o neoprávnenom vstupe osoby do objektu či inej hrozbe (požiar, zaplavenie, únik plynu). V druhom rade má viditeľne nainštalovaný alarm v objekte aj veľmi dobrý účinok prevencie a odradenia možného páchateľa. Alarm bol kedysi náročnou investíciou, no v súčasnej dobe je už cenovo dostupný širokej verejnosti.

Ak zvažujete kúpu alarmu, na výber máte z dvoch variantov: drôtový alarm alebo bezdrôtový alarm.

Drôtový alarm

Výhodou je priame spojenie s ústredňou káblami, ktoré nevyžaduje batérie v snímačoch. Oplatí sa najmä v prípade, že dom ešte len staviate a nemáte hotové stierky na vnútorných stenách. Už samotnú stavbu je vhodné chrániť pred vykradnutím kvôli uskladnenému náradiu a materiálu. Potrebné je však natiahnuť káble, čo v hotových nehnuteľnostiach býva problém a zvyšuje pracnosť inštalácie. Riešením môže byť kabeláž prekrytá lištou, tá však nepôsobí príliš esteticky. Na druhej strane však nie je limitovaný dostupnosťou bezdrôtového signálu.

Bezdrôtový alarm

Ponúka jednoduchú inštaláciu bez potreby zásahu do stavby, preto sa využívajú v hotových domoch a firmách, ktorých nie je možné zasahovať do stavby. Miernou nevýhodou voči drôtovému systému je nutnosť pravidelnej výmeny batérií v prvkoch, avšak intervaly výmeny sa v dnešných moderných systémoch bývajú minimálne 2 roky. Naopak výhodou je, že pri sťahovaní je možné alarm odinštalovať a použiť ako základ na inom mieste.

Ako to funguje

Každý alarmový systém má

 • Ústredňu, ktorá vyhodnocuje signály z jednotlivých detektorov a rozhoduje o spustení poplachu
 • Detektory, ktoré odhalia otvorenie dverí a okien, pohyb v objekte, požiar či iné stavy
 • Klávesnicu, alebo iný spôsob ovládania
 • Poplachové zariadenia, ktoré Vám oznámia prítomnosť narušiteľa

Ovládanie alarmu

Alarm ovládate (aktivujete, deaktivujete):

 • Klávesnicou zariadenia - po zadaní PIN kódu alarm zapnete alebo vypnete, prípadne priložením čipu
 • Diaľkovým ovládaním (kľúčenka) - funguje to ako u auta, stlačením príslušného tlačidla na ovládači alarm zapnete alebo vypnete.
 • SMS alebo prezvonením viete alarm odkiaľkoľvek (kde je funkčný váš tel.) vypnúť alebo zapnúť.
 • SMART-fónom

Poplachové zariadenia

Po narušení objektu alarm vyhlási poplach:

 • Vnútornou sirénou – na odplašenie páchateľa
 • Vonkajšou sirénou – na upozornenie okolia
 • GSM komunikátorom – informuje samotného majiteľa
 • Na pult centralizovanej ochrany – služba, ktorá za pravidelný mesačný poplatok zalarmuje špecializovanú agentúru (cena pre SBS cca 20 eur mesačne)

Bonus pre Vás

Alarmy vám ponúkajú naviac ovládanie spotrebičov v domácnosti, môžete si napríklad na diaľku zapnúť kúrenie na chate, alebo zavlažovanie trávniku cez SMS, alarm vám stráži únik plynu, požiar, zatopenie domu.
Diaľkový ovládač od alarmu môže ovládať garážovú bránu alebo iné zariadenie. Tzn. jedným ovládačom (kľúčenka) môžete zapínať úplnú ochranu, nočnú ochranu, garážovú bránu a vstupnú bránu. Prostredníctvom SMS správ pri odisťovaní objektu máte prehľad, že sa vaše deti vrátili domov zo školy a množstvo iných užitočných funkcií.

Starostlivosť

Aby Vám alarm pracoval dlho a spoľahlivo, je potrebné aby bol správne nainštalovaný a udržiavaný. Nainštalovať ho môže len firma, ktorá má Licenciu na poskytovanie technických služieb na ochranu majetku a osôb. Následne je potrebná kontrola z Vašej strany minimálne raz za 3 mesiace a raz ročne kontrola technikom.

Ovládajte svoj alarm
z telefónu

Alarm s revolučným ovládaním JABLOTRON 100 získal hlavnú cenu ZLATÚ PLAKETU veľtrhu CONECO 2012 v Bratislave a ocenenie odbornej komisie na výstave AMPER 2012 v Brne.

JABLOTRON prichádza s ďalšími možnosťami, ako môžete pohodlným spôsobom vzdialene sledovať a ovládať svoj alarm. S novou aplikáciou MyJablotron a službou Bezpečnostná SIM môžete ovládať systémy Jablotron 100 zo svojich SMART telefónov. Už dnes podporujeme operačný systém iOS a Android.

Čo umožňuje aplikácia MyJablotron

Aplikácia MyJablotron má príjemné užívateľské prostredie a pre každý registrovaný alarm umožňuje na diaľku:

 • Zapnúť / vypnúť celkovú ochranu alebo ochranu vo vybranej časti budovy.
 • Zapnúť / vypnúť všetky zariadenia pripojené k alarmu (svetlá, brány a pod.).
 • Zobraziť prehľad histórie a on-line udalostí vo vašom systéme.
 • Odosielať hlásenia vybraným ľuďom pomocou SMS, E-Mailu alebo ako PUSH oznámenia (zapnutie, vypnutie, poplach, obrázky z fotodetektorov a ďalšie, ...).
 • Zdieľať svoj alarm s členmi svojej rodiny, správcami budovy a podobne.
 • Toto všetko veľmi ľahko, jednoducho a bezpečne.
appstore google play

Aplikácia je zdarma na stiahnutie v App Store a Google play.